Wydarzenia

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii

Wydarzenie zakończone

  • Rodzaj: wystawa
  • Autor: ks. Jan Filewicz, CWK
  • Rozpoczęcie: 2017.03.08
  • Zakończenie: 2017.04.28
  • Wstęp: wstęp wolny

Wystawa fotografii wykonanych przez ks. Jana Filewicza podczas jego pielgrzymki do Ziemi Świętej w 2016 roku.

08 mar 201728 kwi 2017

Ziemia Święta – niewielki skrawek ziemi, położony na przejściu między Afryką i Azją, charakteryzujący się dużą różnorodnością krajobrazów a nawet klimatów. Miejsce szczególnie ważne dla chrześcijan - cel wielu pielgrzymów, którzy pragną zobaczyć, poznać, niejako dotknąć atmosfery i przedmiotów, wśród których przebywał Jezus Chrystus. Miejsca budzące największe zainteresowanie to góry, jeziora i miasta oraz świątynie zbudowane w miejscach, które upamiętniają ważne wydarzenia z życia Chrystusa. Począwszy od Jego narodzin, poprzez objawienia, głoszone nauki, cuda aż po męczeńską śmierć.

Ziemia Święta wielokrotnie była celem podróży księdza Jana Filewicza – podróżnika, poety, fotografa. To właśnie z jednej z takich pielgrzymek pochodzą zdjęcia prezentowane na wystawie.

Zdjęcia ukazują Ziemię Świętą taką, jaką można obecnie zwiedzać udając się tam z pielgrzymką, taką, jaką widział ją ksiądz Jan.

Oglądając wystawę można poczuć atmosferę pielgrzymki, która ma katolicki, religijny charakter, ale również zobaczyć skomplikowany obraz Ziemi Świętej rozdartej pomiędzy trzy wyznania: chrześcijaństwo, islam i judaizm.