Wydarzenia

Wystwa fotograficzna 32. Światowy Dzień Młodzieży w Białymstoku

Wydarzenie zakończone

  • Rodzaj: wystawa
  • Autor: Duszpasterstwo Młodzieży
  • Rozpoczęcie: 2017.04.11
  • Zakończenie: 2017.05.04
  • Wstęp: wstęp wolny

Wystawa prezentuje fotografie autorstwa Joanny Organek, wykonane podczas obchodów Światowego Dnia Młodzieży, który odbył się w Białymstoku 8 kwietnia 2017 r.

11 kwi 201704 maj 2017

Wystawa prezentuje fotografie autorstwa Joanny Organek, wykonane podczas obchodów Światowego Dnia Młodzieży, który odbył się w Białymstoku 8 kwietnia 2017 r.

Centralnym punktem tego Dnia była Eucharystia, którą w archikatedrze celebrował Arcybiskup Edward Ozorowski.

Dzień Młodzieży, odbywający się pod hasłem „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”, w Białymstoku rozpoczęła Gra Miejska po raz pierwszy zorganizowana przez Duszpasterstwo Młodzieży „Betania". Uczestnicy gry w zespołach mieli do przejścia 9 punktów kontrolnych, na których rozwiązywali zadania związane z tematyką świąteczną i historią Światowych Dni Młodzieży.

Następnie białostocka młodzież uczestniczyła w spotkaniu z franciszkaninem, o. Łukaszem Buksą, który w słowie do uczestników spotkania tłumaczył, jak dobrze wykorzystać czas młodości. Wraz z zespołem muzyków z Krakowa zagrał koncert ewangelizacyjny. W czasie spotkania młodzi odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego, na którą przybył abp Edward Ozorowski. Poprowadziły ją siostry Misjonarki Świętej Rodziny i Siostry Jezusa Miłosiernego. Podczas modlitwy czytane były także rozważania z „Dzienniczka” św. siostry Faustyny Kowalskiej.


Podczas uroczystości odbyło się również wręczenie nagród i wyróżnień V Festiwalu Palm. Nagrody przyznano w kategorii przedszkolnej, szkolnej, pozaszkolnej oraz rodzinnej. Wybrano również i nagrodzono cztery najwyższe palmy.