Wydarzenia

Białystok Interphoto Festiwal

Wydarzenie zakończone

  • Autor: Białystok Interphoto Festiwal, CWK
  • Rozpoczęcie: 2017.09.13
  • Zakończenie: 2017.09.30
  • Wstęp: wstęp wolny

Wystawa prezentowana w ramach INTERPHOTO FESTIWAL - fotografie Macieja Kossakowskiego, Joanny Klamy i Lecha Kazimierza Buczyńskiego

13 wrz 201730 wrz 2017

Wystawa prezentowana w ramach INTERPHOTO FESTIWAL, który w 2017 roku odbywa się w Białymstoku pod hasłem „Granice Tolerancji”.

W Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym, w ramach tego festiwalu prezentowane są cztery wystawy fotografii. Trzy z nich to wystawy fotografików łomżyńskich. Tradycje fotografii w Łomży żywe były od zawsze. Na podstawie zebranego materiału można sądzić, że historia łomżyńskiej fotografii rozpoczyna się od roku 1861. Jest to bowiem data pierwszej informacji o działającym w Łomży „1-czasowym zakładzie artystyczno-fotograficznym”. Najstarsza dotąd fotografia Łomżyńska, nieznanego autora przedstawiająca grupę uczniów miejscowego gimnazjum pochodzi z 1867 r. Tradycje fotograficzne w Łomży kontynuowała założona w drugiej połowie lat siedemdziesiątych grupa twórcza DEGENERAT, która odegrała dużą rolę w odkrywaniu młodych talentów. Już jako dojrzali fotograficy kontynuują oni twórczość fotograficzną w założonym w 2008 r. Klubie Fotografii NURT współpracującym z MDK DśT w Łomży, które użycza im Galerię Pod Arkadami jako miejsce spotkań i wystaw. Fotograficy łomżyńscy zdobyli wiele nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach fotograficznych o różnej tematyce: od reportażu i Street Foto, aż do pejzażu, portretu i fotografii konceptualnej. Są wśród nich członkowie ZPAFu i Fotoklubu Rzeczpospolitej.


Niniejsza wystawa prezentuje fotografie trzech autorów: Macieja Kossakowskiego, Joanny Klamy i Lecha Kazimierza Buczyńskiego.