Wydarzenia

Fascynujący świat owadów II

Wydarzenie zakończone

  • Autor: Jarosław Bryła
  • Rozpoczęcie: 2018.06.29
  • Zakończenie: 2018.07.20
  • Wstęp: wstęp wolny

w makro mobilnej fotografii Jarosława Bryły

29 cze 201820 lip 2018

Wystawa prezentuje zbiór zdjęć wykonanych telefonem komórkowym.
Autorem fotografii jest Jarosław Bryła – miłośnik fotografii, który latem wyrusza w rejony Suwalszczyzny lub Mazur, by utrwalać piękno tych krain. Zamglone tafle jezior o wschodzie słońca, stare chaty, stogi siana … a także bezkrwawe łowy. Czapla zgarbiona nad powierzchnią stawu, walka łyski z łabędziem, zaskroniec polujący na żabę, różne owady - wszystko to utrwalone smartfonem przywozi ze swoich wypraw.
Szczególnie interesuje się fotografią makro wykonywaną smartfonem, który obecnie stanowi podstawowe narzędzie jego pracy – jest lekki i zawsze „pod ręką”. Swoje prace zamieszcza na kilku stronach internetowych, a w szczególności na instagramie. Wyróżnione zdjęcie jego mrówki znalazło się w miesięczniku „Foto Kurier”. Jesienią i zimą zajmuje się fotografią uliczną i krajobrazową. Uczestniczy w cyklicznych spotkaniach miłośników fotografii mobilnej pod nazwą „MOBILE PHOTO TRIP”.
Kolejna wystawa poświęcona owadom w makro fotografii prezentuje zdjęcie, w których autor podjął próbę wyeksponowania również elementów otoczenia w którym owady były fotografowane.