Wydarzenia

Pamiątki misyjne ze zbirów Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego

Wydarzenie zakończone

  • Rodzaj: wystawa
  • Autor: Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne, CWK
  • Rozpoczęcie: 2018.07.24
  • Zakończenie: 2018.09.07
  • Wstęp: wstęp wolny

Wystawa prezentuje pamiątki misyjne, pochodzące ze zbiorów Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego

24 lip 201807 wrz 2018

„Jako chrześcijanie mamy obowiązek być misjonarzami Ewangelii. Gdy otrzymujemy jakąś dobrą wiadomość lub gdy przeżywamy jakieś dobre doświadczenia, jest rzeczą naturalną, że odczuwamy potrzebę podzielenia się nimi także z innymi. Odczuwamy w naszym wnętrzu, że nie możemy powstrzymać radości, która została nam dana, i chcemy ją rozprzestrzeniać. Wzbudzona radość jest tak wielka, że pobudza nas, by ją przekazywać dalej.” - Papież Franciszek


Obecnie w 97 krajach na całym świecie jest 2007 misjonarzy z Polski. Wśród 297 księży diecezjalnych jest 7 z Archidiecezji Białostockiej: w Peru, Argentynie, Papui Nowej Gwinei i na Kubie, a pochodzące z Białostocczyzny siostry zakonne odnajdziemy na wielu placówkach w Afryce.


Wystawa prezentuje pamiątki misyjne, pochodzące ze zbiorów Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego, ma na celu przypominanie, że misjonarze również w naszym imieniu pomagają, edukują, leczą i głoszą Chrystusa. Każdy może być więc cząstką misyjnego dzieła Kościoła, włączając się w nie choćby modlitwą czy ofiarą.