Wydarzenia

Podlaska Drewniana Architektura Sakralna

Wydarzenie zakończone

  • Rodzaj: wystawa
  • Autor: Bogusław Lebiedziński
  • Rozpoczęcie: 2018.10.31
  • Zakończenie: 2018.11.27
  • Wstęp: wstęp wolny

Wystawa prezentuje obiekty sakralne wykonane w ponad 120-letniej technice gumy dwuchromianowej.

31 paź 201827 lis 2018

Wystawa zaprasza do wspólnej podróży w świat najstarszej techniki fotograficznej. Prace są wykonane w ponad 120-letniej technice gumy dwuchromianowej. Jest to kolejny etap twórczości autora. Wcześniejsze wystawy fotografii dały mu możliwość zebrania materiału do twórczości w tej szlachetnej technice.

Wystawa prezentuje następujące obiekty sakralne: Kościół pw Matki Bożej Różańcowej w Ortelu Królewskim, Kościół pw NMP Królowej Polski w Kościeniewiczach, Cerkiew Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Rajsku, Cerkiew pw Antoniego i Teodozjusza Pieczerskich w Odrynkach, Kościół pw Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Narwi, Kaplica Cmentarna pw Imienia Maryi w Zawykach, Kaplica Cmentarna pw Podwyższenia Krzyża Świętego w Sokołach, Kaplica Cmentarna pw Podwyższenia Krzyża Świętego w Sokołach, Kościół pw św. Anny w Kalinówce Kościelnej, Kościół pw Nawiedzenia NMP w Giełczynie, Kościół pw św. Barbary w Kramarzewie.


Autorem prac jest Bogusław Lebiedziński od urodzenia mieszka na Podlasiu. Od kilku lat fotografuje przyrodę oraz architekturę. Podlaska architektura drewniana urzekła go. Autor ma za sobą już kilka wystaw związanych z tym tematem.