Wydarzenia

Łąki

Wydarzenie zakończone

  • Autor: Anna Worowska
  • Rozpoczęcie: 2017.05.17
  • Zakończenie: 2017.05.24
  • Wstęp: wstęp wolny

Wystawa fotografii Anny Worowskiej

17 maj 201724 maj 2017

Mniszki, jaskry, kosaćce, rdesty, firletki, kukliki, storczyki, szczawie, złocienie, niezapominajki, wierzbówki, driakwie, goździki, stokrotki, fiołki, bodziszki, przetaczniki, dąbrówki, koniczyny, trybuły, lepnice, powoje, łubiny, mydlnice, dzwonki, naparstnice, babki, krwawnice, wiesiołki, czarcikęsiki, kocanki, tojeście, maki, rumianki, turzyce, trawy...
i wiele, wiele jeszcze więcej gatunków, składa się na...ŁĄKI.
Jest tych roślin tak dużo, że wybitni botanicy począwszy od Krzysztofa Kluka, Jakuba Wagi, Józefa Paczoskiego, Władysława Szafera czy Witolda Sławińskiego, poznając bogactwo łąk, stwierdzili, iż potrzeba wielu pokoleń badaczy, by odnaleźć, poznać, opisać wciąż nowo odkrywane gatunki. Ale czy to jest w ogóle możliwe?


Trwa nieustanne malowanie łąk przez naturę. Nie tylko pory roku, ale każdy miesiąc, czasem dzień, godzina, a bywa, że i minuta, rozpylają na łąki światło lub cień, a wraz z nimi - nastrój, zdarzenie, które nie dadzą się powtórzyć.

Latem falują ciepłym wiatrem, jesienią brązowieją, żółcą się i złocą, w mroźne dni zakwitają na łąkach kwiaty szadzi, a wraz z wiosną eksploduje w nich bogactwo życia z jego mieszkańcami, smakami, zapachami, dźwiękami, kolorami...

Anna Worowska

Białostoczanka. Biolog, artysta fotografik.

Jest członkiem rzeczywistym Związku Polskich Artystów Fotografików i Fotoklubu RP.

Laureatka licznych konkursów fotograficznych.

Autorka wielu wystaw indywidualnych, wśród nich:

Bliskie krajobrazy, Narew, Krajobraz i przyroda Podlasia, Brzoza,

Rytm drzew, Pośród łąk, Malowane Podlasie, Rytmy.

Wystawy zbiorowe, między innymi:

Sacrum w krajobrazie polskim, Zima - czas na podlaskie, Ogólnopolska Plenerowa Prezentacja Fotografii Artystycznej STODOŁA 2008, Światłoczuli Fotograficy A.D. 2013.

Albumy:

PODLASKIE KRAINY /2014/, ZIEMIA ZABŁUDOWSKA /2014/, RYTM DRZEW /2014/,

SEN DREWNA I JAWA ŻYCIA /2010/, BRZOZA /2008/.