Aktualności

Wręczenie nagród w konkursie i otwarcie wystawy "Zastępstwo na medal"

| dodał:

23 czerwca 2015 roku w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej odbyło się spotkanie, podczas którego rozstrzygnięty został konkurs "Zastępstwo na medal".

23 czerwca 2015 roku w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej odbyło się spotkanie, podczas którego rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Zastępstwo na medal" organizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Białymstoku. Laureatom i pozostałym uczestnikom konkursu upominki i dyplomy wręczyła Pani Renata Przygodzka Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Pani Zdzisława Sawicka Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Białymstoku.

Do konkursu prace mogły być zgłaszane prace wykonane przez uczniów szkół podstawowych, wykonywane indywidualnie lub grupowo. W konkursie wzięło udział 44 uczniów, którzy wykonali 28 prac konkursowych.

Konkurs ma na celu propagowanie wśród społeczeństwa idei rodzicielstwa zastępczego oraz zmianę wizerunku rodzin zastępczych. Rodzina jest naturalnym środowiskiem wychowania dzieci. W sytuacji gdy rodzice biologiczni z różnych powodów nie mogą pełnić tych funkcji optymalnym rozwiązaniem jest zapewnienie dziecku zastępczej opieki rodzinnej.

Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy prezentującej prace konkursowe dostępnej do zwiedzania w okresie od 23 czerwca do 7 lipca 2015 roku.