Aktualności

„ACH! PODLASIE, PODLASIE”

| dodał:

8 grudnia o godzinie 19.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Marka Waśkiela „Ach! Podlasie, Podlasie"


Wystawa prezentuje 50 zdjęć pochodzących z nowego albumu Marka Waśkiela o tym samym tytule. Urokliwe, pełne magii fotografie ukazują urzekające krajobrazy Podlasia. Poprzez zawarte w albumie i prezentowane na wystawie obrazy autor, jak sam stwierdza, opowiada o tym, co go fascynuje i w fotografii, i na Podlasiu.

Marek Waśkiel – fotografik, dziennikarz, podróżnik. Od wielu lat fascynuje się mieszkańcami i naturalnym krajobrazem Polski Wschodniej: Suwalszczyzny, Podlasia, z którego pochodzi, Roztocza i Bieszczad. Współpracował z magazynami „National Geographic”, „Podróże”, „Maxim”, „Focus”, „Dom i Świat” oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku „Podróże” i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie „Poznaj Świat”. Popularyzator wiedzy o fotografii; prowadzi warsztaty i kursy, jest autorem kilku albumów fotograficznych oraz przewodników turystycznych.

Wystawę „ACH! PODLASIE, PODLASIE” można zwiedzać w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej (Białystok, ul. Kościelna 1A) od 8 grudnia 2016 r. do 8 stycznia 2017 r.