Aktualności

Prezentacja gry "Poznaję Białystok z Patronem Miasta"

| dodał:

27 września 2017 roku w ramach obchodów Dni Patronalnych Miasta Białegostoku odbędzie się prezentacja edukacyjnej, rodzinnej gry planszowej „Poznaję Białystok z Patronem Miasta”

27 września 2017 roku w ramach obchodów Dni Patronalnych Miasta Białegostoku odbędzie się prezentacja edukacyjnej, rodzinnej gry planszowej „Poznaję Białystok z Patronem Miasta”.

Bł. Ks. Michał Sopoćko w dniu 15 lutego 2016 r. na mocy uchwały Rady Miasta Białegostoku został ogłoszony Patronem Miasta. Podczas blisko 30-letniego pobytu w Białymstoku swoim życiem i działalnością zgłębiał, głosił i wyjaśniał kult Miłosierdzia Bożego. Dziś jest najsławniejszym na świecie białostoczaninem – jego relikwie znajdują się w około 1000 miejscach na całym świecie. Dzięki niemu możemy się szczycić, że mieszkamy w „Mieście Miłosierdzia”.

„Poznaję Białystok z Patronem Miasta” to edukacyjna, wielowariantowa gra planszowa dedykowana całym rodzinom. Osią gry jest białostocki szlak pielgrzymkowo-turystyczny „Śladami bł. ks. Michała Sopoćki”. Podczas rozgrywki gracze losują jedną spośród piętnastu kart startu, która określa, z jakiego miejsca gracz rozpoczyna rozgrywkę – zawsze jest to jedno z miejsc na szlaku, oraz do jakiego miejsca zmierza i jakie miejsce Białegostoku ma odwiedzić po drodze. O szybkości przemierzania trasy decyduje element losowy, ale przede wszystkim wiedza gracza o Białymstoku – jego historii i współczesności, ważnych dla miasta postaciach, miejscach i wydarzeniach oraz jego wielkim Patronie.

Nad powstaniem gry pracował zespół osób, począwszy od pomysłodawców poprzez pedagogów, pasjonatów gier planszowych, historyków, grafików, przewodnika turystycznego, po fotografa, rysownika i korektora. Wszyscy oni dołożyli wszelkich starań, aby gra była nie tylko spójna, ciekawa i atrakcyjna wizualnie, ale również pozwalała w sposób przyjemny spędzać czas, zdobywając i pogłębiając wiedzę o Białymstoku i ks. Michale Sopoćko – Patronie Miasta Miłosierdzia.

Gra została przygotowana w Archidiecezjalnym Wydawnictwie św. Jerzego w Białymstoku.

Wydanie gry „Poznaję Białystok z Patronem Miasta” zostało dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku. Jej pierwsza prezentacja została wpisana w program drugich obchodów Dni Patronalnych Miasta Białegostoku.